• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Nastase se pozdravio sa Rumunijom

Ilie Nastase neće da bude predsednik Rumunskog teniskog saveza, ljut što se našao na udaru medija i što ne može da gradi tenisku akademiju.

Nekadašnji as svetskog tenisa Ilie Nastase u utorak je podneo ostavku na mesto predsednika Rumunskog teniskog saveza (FRT). Lokalni mediji su ga optužili da je kao čelnik organizacije najodgovorniji za finansijsku podvalu na meču Dejvis kupa između Rumunije i Francuske minulog vikenda.

Pozivajući se na dokument iz FRT, list "Evenimentul Zilei" objavio je da su lokalni administrativci za "polovnu" podlogu na kojoj je odigran pomenuti meč platili 37.000 evra, iako njena realna cena iznosi samo 25.000.

"Odlazim jer sam nekorektno optužen od strane medija. Verovatno ću napustiti Rumuniju i otići da živim u nekoj drugoj zemlji, pošto ovde nikome nisam potreban", izjavio je revoltirani Nastase.

Nastase je kao igrač bio poznati "skandal majstor", a na to je podsetio nedavno u Budimpešti, izazivanjem tuče za vreme okršaja dublova Rumunije i Srbije na turniru Evro-afričke zone Fed kupa.

Njegova ostavka može da bude protumačena i kao protest što mu sud ni posle pet godina borbe nije dao dozvolu da sagradi i otvori tenisku akademiju u Bukureštu.

Reprezentacija Rumunije je u prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa doživela debakl, izgubivši od Francuske maksimalnim rezultatom 5:0.

(MONDO, www.mtsmondo.com)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC