RUKOMET: Bosna se pobjedom oprostila od LŠ

U posljednjem kolu Bosna savladala Svendborg 33:26.

RUKOMET: Bosna se pobjedom oprostila od LŠ Izvor: MONDO

Rukometaši BiH prvaka sarajevske Bosne savladali su danski Svendborg 32:26 u meču šestog kola Lige šampiona. Bio je to susret koji nije imao rezultatske draži jer je Bosna u prošlom kolu remijen sa grčkim Dukasom izgubila sve šanse za prolaz dalje. Sarajevski tim će takmičenje nastaviti u Kupu pobjednika kupova. Prvo poluvrijeme je Bosna bila za nijansu bolja i taj period igre dobila sa tri gola viška (16:13). U prvom dijelu na golu je briljirao Šabanović sa 10 odbrana, dok je Petar Kapisoda bio prva napadačka opcija sa pet golova.
U drugom dijelu novi trener Bosne Vojislav Rađa je komandovao totalnu ofanzivu i domaći tim pravi osjetniju razliku te dolazi do viška od šest golova. Do kraja su gosti osam minuta prije kraja prišli na tri gola minusa (25.23), ali rukometaši Bosne su nakon tajm auta zadržali smirenost i došli do trijumfa. Iz grupe Sijudad Real i Svendborg nastavljaju takmičenje u Ligi šampiona, Bosna će u Kup kupova, dok je Dukas završio takmičenje.(MONDO)