RUKOMET: BIH ubjedljiva protiv Švajcarske

Rukometaši BIh savladali Švajcarsku 34:23 i ostali u trci za EP:

RUKOMET: BIH ubjedljiva protiv Švajcarske Izvor: MONDO

Nakon razočaravajućeg remija u četvrtak protiv Italije 25:25, reprezentacija BiH u Sarajevu je odigrala puno bolje I agresivnije I u meču četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo savladala Švajcarsku 34:23.Tako su izabranici Halida Demirovića došli I do druge pobjede u grupi 2 I ostali su u trci za jedno od prva dva mjesta koje vodi na EP. Početak meča nije slutio krajnji rezltat. Gosti su se dobro držali sve do 18 minuta. Tada je na scenu stupio sjajni golman Bh tima Nebojša Grahovac koji je briljirao te gosti nisu par minuta uspjeli da postignu pogodak, a BIH je preko Terzića I društva napravila seriju I došla do plus četiri gola razlike. Tu prednost Bh rukometaši imali su I na poluvremenu.
U nastavku Švajcarska pet minuta ne postiže gol što domaći koriste I idu na sedam razlike I praktično je pitanje pobjednika bilo riješeno. Do kraja je prednost išla do rekordnih plus 11 u 56. minutu.
Sjenu na ovu pobjedu bacila je informacija da je Nikola Prce odlučio da napusti reprezentaciju BiH.
U grupi 2 sutra još igraju Srbija-Rusija I Italija-Farska ostrva.
TABELA: Rusija 6 (-1), Srbija 5 (-1), BiH 5, Švajcarska 3, Italija 1 (-1), Farska Ostrva 0 (-1). (MONDO)