Barikelo najbrži, ali u kartingu

Rubens Barikelo koji se nakon očajne sezone bori da zadrži mjesto u ekipi Honde konačno je osjetio ukus pobjede, ali na karting trci u Brazilu.

Barikelo najbrži, ali u kartingu  Izvor: MONDO

Barikelo je na karting trci u Florianopolisu čiji je domaćin Felipe Masa ostavio iza sebe Roberta Kubicu, Sebastijana Fetela, Sebastijena Burdoa, Lukasa Di Grasijaćo, kao i prošlogodišnjeg pobjednika Mihaela Šumahera.

Spektakl koji je posmatralo 12.000 gledalaca sastojao se od dve trke, a Barikelu je za ukupan trijumf bila dovoljna pobjeda u prvoj, te peto mjesto u drugoj trci.

Zanimljivo je da mu je najveći konkurent bio Lukas Di Grasi, momak koji će mu vjerovatno preoteti mjesto za volanom Honde.

Di Grasi je završio na drugom mjestu sa samo bodom manje od Barikela, treće mjesto pripalo je domaćinu Felipeu Masi, a Mihael Šumaher koji je uspio i da se izvrti na stazi, na kraju je završio na osmoj poziciji.

“Možemo li snimak odmah poslati Hondi”, našalio se nakon trke Barikelo, koji se požalio i na Di Grasijev stil vožnje.

“Svi žele da pobijede ovdje, ali ne možemo se samo udarati na stazi. Ipak je ovo humanitarna trka”, rekao je Barikelo za brazilsku “TV Globo”.

Prihodi sa ove humanitarne trke otići će stradalima u poplavama koje su ovih dana pogodile Brazil, a domaćin Masa bio je među prvima koji su pomogli doniravši 22.000 dolara i svoj kombinezon koji će biti prodan na aukciji.

“To je najmanje što možemo učiniti za ove ljude”, rekao je Masa.