RUKOMET (EP): Španiji bod protiv Norveške

Ukrajina na startu savladala Portugaliju 38:24, Španija samo do boda protiv Norveške.

RUKOMET (EP): Španiji bod protiv Norveške  Izvor: MONDO

Ukrajinke su furiozno startovale u grupi B Evropskog prvenstva za žene, koje se održava u Makedoniji. One su u prvom meču savladale Portugal - 38:24.

Olga Nikolajenko je blistala u prvom poluvremenu, nije imala milosti prema debitantu na EP. Desni bek ukrajinske selekcije je u tom periodu postigla devet golova i već tada riješila pitanje pobjednika. U nastavku nijednom nije pogodila mrežu, ali tada i nije bilo potrebe.

U istoj grupi je viđeno i prvo veliko iznenađenje. Favorizovana Španija je osvojila samo bod protiv Norveške - 21:21.

Norvežanke za senzaciju mogu da zahvale Katrin Lunde Haraldsedn, jednoj od najboljih golmana svijeta.

U derbiju prvog kola grupe A, u dramatičnom finišu, Dankinje su za gol bile bolje od Francuskinja - 24:23.

U okršaju komšija, Rumunija je lako izašla na kraj sa Mađarskom.