Čavić u Starom dvoru, ali ne na balkonu

Najbolji srpski plivač svih vremena održaće konferenciju za medije u Skupštini Beograda sa početkom u 14 časova.

Čavić u Starom dvoru, ali ne na balkonu Izvor: MONDO

Zlatni srpski plivač Milorad Čavić pojaviće se u utorak u 14 časova u Starom dvoru, ali ne na balkonu gdje se tradicionalno proslavljaju uspjesi srpskih sportista.

Osvajač zlatne i srebrne medalje na Evropskom prvenstvu u malim bazenima (25 metara), koje je u prošle nedelje održano u Rijeci, održaće konferenciju za medije u Skupštini grada, a još nije poznato da li će neka televizija to prenositi uživo.

Najbolji srpski plivač svih vremena i osvajač srebrne olimpijske medalje (100 metara delfin) sa Igara u Pekingu, avgusta ove godine, je u Rijeci osvojio zlato u trci na 100 metara delfin stilom (49,19, evropski rekord) i srebro istim stilom na 50 metara (22,36, nacionalni rekord).

2008: Zlata, srebra, rekordi...

Godinu iz snova, Srbin rođen u SAD, počeo je zlatnom medaljom na EP u 50-metarskim bazenima u Ajndhovenu, gdje je osvojio zlato na 50 metara delfin, prije nego što je bio suspendovan od strane LEN zbog toga što je na pobjedničkom postolju nosio majicu sa natpisom "Kosovo je Srbija", tako da nije mogao da nastupi u trkama na 100 delfin i slobodnim stilom.

Potom su uslijedile OI na kojima je izgubio zlatnu medalju od Majkla Felpsa za hiljaditi dio sekunde...

Milorad Čavić je zvanični evropski rekorder na 50 i 100 metara delfin u 50-metarskim bazenima, a od trke u Rijeci i evropski rekorder na 100 metara delfin u 25-metarskim bazenima.