RUKOMET: Partizan dobio derbi poslije 1384 dana

Rukometaši Partizana osjetili su ljepotu pobjede u vječitom derbiju poslije 1.384 dana... Prvi put od 9. marta 2005. godine bili su bolji od Zvezde.

RUKOMET: Partizan dobio derbi poslije 1384 dana Izvor: MONDO

U nedjelju, u derbiju 14. kola Superlige, crno-bijeli su preokrenuli tok meča u drugom poluvremenu i slavili kao gosti u Šumicama sa 21:18 (10:11).

U 48. minutu meča bilo je neriješeno, a onda je Partizan postigao dva gola i poveo sa 18:16. Od toga se domaći igrači, bodreni najvatrenijim navijačima, nisu oporavili, najviše zato što je golman crno-bijelih Stojković činio čuda na golu!

Posljednja neizvjesnost iščezla je kada je Partizan sa igračem manje dao gol šampionu, 30 sekundi prije kraja za konačan rezultat 21:18. Bila je to 30. pobjeda crno-bijelih u 64. derbiju. Zvezda ima 25 pobjeda, a devet puta bilo je neriješeno.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Milošević sa sedam golova, a kod slavljenika Radosavljević sa pet.

Sa nova dva boda, Partizan je zadržao korak sa vodećom Kolubarom koja je dan ranije demolirala Župu sa 34:15.