• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

VATERPOLO: Protiv Crnogoraca ne radi glava

Srski vaterpolisti priznaju da još ne mogu da se naviknu da igraju protiv Crnogoraca, dojučerašnjig saigrača.

Dva poraza na Samartidis kupu u Grčkoj dogodila su se vaterpolistima Srbije u pravo vreme. Bolje sad, nego na Evropskom prvenstvu ili Olimipijskim igrama, a opšti je utisak da i dalje ne mogu da se priviknu na to da su im sa suprotne strane bazena dojučerašnji saigrači i veliki prijatelji iz Crne Gore.

To priznaju kako selektor Dejan Udovičić tako i jedan od najiskusnijih Dejan Savić.

Taj neadekvatni pristup će se promeniti. U svaki susret mora da uđe ratnički. Ne moraš da pobediš, ali moraš da imaš prilaz igri kojim možeš da budeš zadovoljan, kaže Udovičić za "Sportski žurnal".

Selekor kaže da nije zadovoljan prikazanim na Samartidis kupu, ali napominje da nije ni očekivao neku blistavu formu na turniru, jer su se igrači tek okupili i treba im osveženje.

Dejan Savić za "Danas" kaže je i srpskim vaterpolistima čudno kad neko takmičenje završe na trećem mestu, jer su navikli da njima drugi gledaju u leđa. O problemu u mečevima protiv Crnogoraca kaže da kreće iz glave.

"Grešili smo i na taktičkom i na tehničkom planu. Veći je, međutim, onaj problem koji imamo u našim glavama. Mislim pre svega na naš pristup duelima sa Crnogorcima. Nisam psiholog da znam da objasnim činjenicu da se još kao ekipa i pojedinci nismo navikli na to da moramo igrati protiv ljudi s kojima smo do nedavno osvajali medalje, ali očigledno je da su naši bivši saigrači bolje i brže od nas prihvatili realnost. U prednosti su i po broju pobeda u međusobnim mečevima. Imaju ih dve, a mi samo jednu i to minimalnu, posle peteraca", kaže Savić.

(www.mtsmondo.com)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC