STONI TENIS: Orlovi ispali iz Prve divizije

Srpski stonoteniseri ispali iz Prve divizije na SP u Guangdžou, izgubivši od Švedske sa 3:0, bez osvojenog seta.

STONI TENIS: Orlovi ispali iz Prve divizije Izvor: MONDO

Muška stonoteniska reprezentacija Srbije u subotu nije uspela da obezbedi direktan opstanak u Prvoj diviziji.

"Orlovi" su u razigravanju za plasman od 17. do 20. mesta na 49. ekipnom Svetskom prvenstvu u Guangdžou izgubili od selekcije Švedske sa ubedljivih 3:0, ne osvojivši nijedan set!

Aleksandar Karakašević izgubio je od Jensa Lundkvista, Slobodan Grujić od Jergena Persona, a Marko Jevtović od Pera Gelera, svi sa po 3:0.

Direktan plasman u Prvu diviziju na sledećem šampionatu sveta obezbedilo je 18 najbolje plasiranih ekipa na takmičenju u Kini.

U finalu muškog turnira sastaju se Kina i Južna Koreja, a za bronzu igraju Japan i Hong Kong. U svom poslednjem meču Srbija će sa Hrvatskom igrati za 19. mesto.

Ženska reprezentacija u subotu je pobedila Kanadu rezultatom 3:0 i zauzela 27. mesto na svetu. Gabrijela Feher, Ana Marija Erdelji i ostale tako nisu uspele da se plasiraju u Prvu diviziju.

Za zlatnu medalju igraće Kina - Singapur, a za treće mesto Japan - Hong Kong.