ZOI: Plakalović bez četvrtfinala

Na debitantskom nastupu na Zimskim Olimpijskim igrama u Sočiju, Mladen Plakalović zauzeo tek 82. mjesto u slobodnom sprintu.

Plakalović (22) je u konkurenciji 86 takmičara stazu dugu 1.8 kilometara završio sa vremenom 4:40.64, što je bilo dovoljno tek za 82. mjesto!

Norvežanin Ola Vigen Hateštad opravdao je ulogu favorita i trku završio na prvom mjestu sa vremenom 3:28.35, što je minut i 12 sekundi brže od Plakalovića.

Drugo mjesto pripalo je domaćem takmičaru Sergeju Ustjugovu, dok je treći bio Federiko Pelegrino iz Italije.

Samo trojica takmičara imali su lošiji plasman od bh. predstavnika, dok je Kinez Ksu Venlong diskvalifikovan zbog pada.

Četvrtfinale, u kojem će učestvovati 30 takmičara sa najboljim vremenom iz kvalifikacija, startuje u 13.25 časova.

Bosanskohercegovački ski-trkač će se takmičiti i u disciplini 50 kilometara - grupni start, koja je planirana za 23. februar.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images/Alexander Hassenstein)