VATERPOLO: Zvezda ponovo "potopila" Partizan

U neizvjesnom derbiju na Banjici, druga pobeda crveno-bijelih nad "vječitim rivalom" ove sezone - 9:11!

Partizan - Crvena zvezda 9:11 (1:3, 4:2, 1:4, 3:2) u derbiju 11. prvenstvenog kola!

Vaterpolisti Partizana samo dva puta su vodili pred nekoliko desetina ljudi, na svom plivalištu, Banjici. Ostatak vremena "jurili" su prednost Crvene zvezde, koja je krajem treće i početkom četvrte četvrtine, serijom 3:0 stigla do, ispostavilo se, nedostižnih 6:10.

Tek tada probudili su se momci Vladimira Vujasinovića, postigli tri gola za kratko vrijeme i unijeli neizvjesnost u posljednja dva minuta (9:10), ali je prvo Denis Šefik sjajno reagovao na svom golu, a na drugoj strani Strahinja Rašović postigao 11. pogodak za svoj tim i rešio derbi meč.

U prvom susretu, jesenas na Tašu, bilo je 12:9 za tim Dejana Savića. Crvena zvezda u sljedećem kolu dočekuje Radnički u meču koji će odlučivati o prvom mjestu na tabeli, pred početak plej-ofa, a samim tim i o prednosti domaćeg terena u eventualnom finalu.

Šefik "prelomio"!

Golman Crvene zvezde Denis Šefik spriječio je veliki preokret svog bivšeg kluba. Pri rezultatu 9:10, odbranio je udarac Uroša Čučkovića koji je išao u "sam" ugao gola. U akciji koja je uslijedila, Strahinja Rašović je rešio utakmicu. Šefik je odbranio i dva peterca crno-bijelima.

TABELA: Radnički (-1) 30, Crvena zvezda 30, Partizan 21, Vojvodina 21, Banjica (-1) 12, ŽAK (-1) 7, Nais (-1) 4, Dunav 0.

(MONDO, Foto: MN Press)