RIO: Nova pobjeda Lajovića

Srpski teniser se poslije uspješno prebrođenih kvalifikacija plasirao u drugo kolo turnira ATP 500 serije.

Dušan Lajović prevazišao je gubitak prvog seta u dramatičnom "taj-brejku", pronašao put ka pobjedi i proslavio je prije vremena, pošto mu je italijanski veteran Filipo Volandri čestitao nakon četiri odigrana gema u setu odluke.

Lajović - Volandri 6:7 (7:9), 6:3, 4:0!

Čak i nekompletan meč prvog kola potrajao je prilično dugo - dva sata i 11 minuta.

Lajović je realizovao čak devet od 13 prilika za brejk, dok je protivnik njemu oduzeo servis pet puta. Zanimljivo je da su do rezultata 6:6 u prvom setu obojica osvojila po četiri gema na protivnikov servis.

Član Dejvis kup tima Srbije u utorak će imati preko potreban slobodan dan, tokom koga će saznati ime narednog rivala. To bi trebalo da bude iskusni Španac Tomi Robredo, koji se sastaje sa relativno nepoznatim zemljakom Pablom Karenom Bustom.

Nagradni fond turnira u Rio de Žaneiru je 1,46 miliona dolara, a prvi nosilac je Rafael Nadal.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty images/Darrian Traynor)