ZOI (hokej): "Ko izgubi - njemu Biber"

Zanimljiva najava velikog hokejaškog derbija u polufinalu turnira na Olimpijskim igrama u Sočiju Kanada - SAD. Ulog je Džastin Biber!

U petak uveče, na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju, sudar titana!

Reprezentacije Kanade i SAD boriće se za plasman u finale hokejaškog turnira, u nekoj vrsti reprize finala prethodnih Igara u Vankuveru. Kanada je prije četiri godine u Vankuveru pobijedila SAD u dramatičnoj utakmici za zlato, koja je riješena u produžetku, u igri četiri na četiri - 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0).

Uoči velikog okršaja sjevernoameričkih reprezentacija na ruskom tlu u Čikagu se pojavio ovaj bilbord: "Ko izgubi - zadržava Bibera".

Džastin Biber je mladi kanadski pjevač, tinejdžerska senzacija, sklona raznim incidentima. Ali, veoma je popularan svuda u svijetu.

Inače, Kanada je, na Igrama u Sočiju, već "zabiberila" južnom komšiji. Ženska hokejaška reprezentacija Kanade osvojila je zlato, pobijedivši u finalu selekciju SAD 3:2.

STATISTIKA
- Kanada ima osam olimpijskih zlatnih medalja u svojoj istoriji, četiri srebrne i dvije bronzane medalje.
- SAD su do sada dva puta bile olimpijski šampion, imaju osam srebrnih i jednu bronzanu olimpijsku medalju.

(MONDO, foto: Twitter)