ZOI (hokej): Švedska u finalu!

Šveđani u prvom polufinalu olimpijskog turnira u Sočiju savladali Fince 2:1 (0:0, 2:1, 0:0). Sva tri gola u drugoj trećini.

Dvostruki olimpijski šampion (1994. u Lilehameru i 2006. u Torinu), hokejaška reprezentacija Švedske imaće priliku da u Sočiju osvoji treće olimpijsko zlato.

Švedska je u prvom polufinalu pobijedila Finsku 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) i bukirala je mjesto u finalu Zimskih olimpijskih igara u Sočiju.

Sve najvažnije stalo je u 10 minuta druge trećine.

Uli Jokinen je doveo Fince u vođstvo u 26. minutu, pogodivši iz mrtvog ugla, uz veliku pomoć golmana Švedske Henrika Lundkvista (pak mu je prošao kroz noge).

Ali, "Tri krune" su uzvratile komšijama vrlo brzo i za samo pet minuta napravili preokret vrijedan finala.

U 32. minutu bilo je 1:1, poslije filigranske akcije švedskog napada, koju je golom krunisao Lui Erikson. Pet minuta kasnije Šveđani su stekli prednost, golom Erika Karlsona.

(MONDO, Foto: AP Photo/David J. Phillip, Julio Cortez, Mark Humphrey)