FORMULA 1: Hamilton ponovo prvi

Britanac i u drugoj trci sezone osvojio pol-poziciju.

U trci za Veliku nagradu Malezije sa vodeće pozicije startovaće Luis Hamilton, koji je u subotu osvojio 33. pol-poziciju u karijeri i tako se izjednačio sa Alanom Prostom i Džimom Klarkom.

Daleko ispred njih po broju startova sa prvog mjesta nalaze se Mihael Šumaher (68), Ajrton Sena (65) i Sebastijan Fetel (45).

Britanac je i u prvoj trci sezone, u Melburnu, krenuo kao vodeći, ali zbog problema sa motorom nije uspio da stigne na cilj. Odustao je već u petom krugu, pa se u Mercedesu nadaju mnogo boljem učinku ove nedjelje.

Sa drugog mjesta u Maleziji će startovati četvorostruki uzastopni šampion Sebastijan Fetel, koji takođe u prvoj trci nije stigao do cilja zbog kvara motora.

Treće mjesto u kvalifikacijama zauzeo je Hamiltonov timski kolega Niko Rozberg, četvrto Fernando Alonso iz Ferarija, a peto Danijel Rikardo, Fetelov par iz Red Bula.

Kvalifikacije vožene u subotu kasnile su skoro pola sata zbog loših vremenskih uslova (jakog vjetra i kiše), tako da nas u nedjelju sigurno očekuje dosta uzbuđenja na stazi Sepang u Kuala Lumpuru.

Podsjetimo, u prvoj trci pobijedio je Niko Rozbertg, drugo mjesto je poslije diskvalifikacije Danijela Rikarda pripalo Kevinu Magnusenu iz Meklarena (koji će u nedjelju startovati kao osmi), a treće Džensonu Batonu, takođe vozaču Meklarena (koji će u Maleziji krenuti sa 10. mjesta).