RUKOMET: "Zmajevi" opet bolji od Grčke

Poslije pobjede u Grčkoj (28:23), rukometaši BiH i u Cazinu savladali Grčku 27:22 i izborili plasman u kvalifikacije za EP 2016.

Ekipa Dragana Markovića uspješno je završila dvomeč pretkvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016 u Poljskoj i Švedskoj.

Poslije pobjede u gostima u Grčkoj 28:23 sa istom prednošću završen je i revanš u Cazinu 27:22.

Grci su tokom prvog poluvremena pružali snažan i otpor i nekoliko puta imali dva gola prednosti ali su «zmajevi» do odlaska na odmor preokrenuli i prvih 30 minuta završeno je rezultatom 17:12 za BiH.

Istim tempom nastavljeno je i drugo poluvrijeme i selekcija BiH upisala je pobjedu 28:23 i plasirala se u kvalifikacije za EP 2016.

"Hvala ovoj divnoj publici na podršci. Dao sam priliku svim igračima koji su iskoristili šanse. Sada idemo da se pripremamo za Island", rekao je selektor Marković.

Reprezentacija BiH u junu će igrati dvomeč baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo protiv Islanda.