Zvezdi rukometni "vječiti derbi"

Crveno-bijeli u Šumicama pobijedili Partizan u 3. kolu Superlige Srbije.

Crvena zvezda je sa mnogo više motiva i, čini se, spremnija dočekala "vječiti derbi" u 3. kolu Superlige.

Epilog toga je: Crvena zvezda - Partizan 27:11 (15:11)!

Na utakmici je ukupno bilo 16 isključenja. Igrači Zvezde morali su devet puta na klupu za kažnjene, a Partizana osam.

Domaćin utakmice kontrolisao je igru i rezultat tokom većeg dijela utakmice. Izabranici Aleksandra Brkovića nisu imali rješenje za čvrstu odbranu crveno-bijelih, pa je većina napada Partizana završavana udarcima sa bekovskih pozicija poslije neizrađenih akcija.

Posebno u prvom poluvremenu, kada gotovo ništa nije polazilo za rukom crno-bijelima.

Napadi Zvezde bili su tečniji i raznovrsniji, a naročito raspoložen je bio Ognjen Kajganić, bivši rukometaš "parnog valjka", oko koga se vrtilo sve u napadu ekipe Nenada Peruničića.

Crvena zvezda je konstantno imala gol-dva prednosti, a onda je u finišu prvog dijela uspjela da podigne razliku na "plus pet" (14:9). Ipak, Mihajlo Marsenić je u posljednjoj sekundi pogodio mrežu, tako da je rezultat poslije 30 minuta igre bio 15:11 za Zvezdu.

Najveću prednost domaćin je imao u 40. minutu (19:13). Ipak, Partizan je ulaskom kapitena Nenada Maksića konsolidovao redove i uspio da prednost rivala svede na samo dva gola zaostatka.

Ispostavilo se da je to bilo posljednje buđenje vicešampiona države. Najefikasniji igrač meča bio je Stefan Alčaković sa osam golova, dok je Kajganić postigao sedam.

Zvezda je uspjela da održi prednost i da upiše drugi trijumf u Superligi. Partizan poslije tri kola ima pobjedu i dva poraza.