VATERPOLO: Zvezda povela u finalu, biće vatre

Sudeći prema prvom meču završnice plej-ofa, očekuje nas još jedna atraktivna serija. Crvena zvezda - Radnički 12:11.

Prošle sezone, prvak Srbije odlučen je poslije majstorice u finalnoj seriji. Isti klubovi igraju i ove godine za titulu. Prvi meč nagovijestio je veliku borbu.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI 12:11 (3:3, 4:2, 1:4, 4:2)

Napet meč, odigran pred punim i bučnim tribinama plivališta SC Tašmajdan, trajao je duže nego inače. Najviše vremena potrošeno je za vrijeme često prekidane treće četvrtine, tokom koje je Nikola Rađen isključen bez prava zamjene zbog udaranja Dušana Markovića.

Tokom četiri minuta borbe sa igračem manje, Zvezda je uspjela da primi samo jedan gol, promaši peterac (Andrija Prlainović) i zaustavi seriju Radničkog 5:0. Crveno-bijeli su pred kraj prvog poluvremena vodili 7:4, da bi Kragujevčani tokom treće dionice bili u prednosti 9:7.

Međutim, u tim momentima Zvezda je zaigrala čvršće na obje strane bazena i preuzela prednost golovima Ranđelovića, Avramovića i Prlainovića. Seriju 5:0 zaokružio je Filip Kljajević, za 12:9. Pobjednik je bio odlučen, iako su do kraja gosti postigli još dva gola.

Šampion Srbije biće tim koji prvi ostvari tri pobjede. Naredni meč biće odigran u Kragujevcu, 30. aprila. Naredni termini su 10, 17. i 21. maj.

Najbolji strijelac prve utakmice bio je Andrija Prlainović, kapiten Zvezde, aktuelnog šampiona Srbije i Evrope. Postigao je tri gola.

Aktuelna serija prva je u kojoj neće biti produžetaka u slučaju neriješenog rezultata poslije četiri četvrtine. Odmah će se izvoditi peterci.