ŠTUTGART: Ani maraton sa Kuznjecovom

Ana Ivanović u meču koji je trajao skoro dva sata pobijedila Svetlanu Kuznjecovu 2:1 i plasirala se u polufinale WTA turnira u Štutgartu.

Ana Ivanović plasirala se u polufinale turnira u Štutgartu, pošto je pobijedila Svetlanu Kuznjecovu sa 2:1 u setovima (6:3, 6:2, 6:4).

Do devete pobjede iz 13 dosadašnjih susreta sa Ruskinjom, srpska teniserka je stigla poslije sat vremena i 56 minuta.

Ana i Svetlana odigrale su meč pun preokreta, a svaka stečena prednost, bilo jedne ili druge teniserke, ništa nije mogla da predvidi.

Duel je počeo sa dva vezana gema Ruskinje, pa pet nanizanih Srpkinje. Ana je anulirala brejk i stekla jedan prednosti, koji je i bio ključan za njeno vođstvo od 1:0 u setovima.

Kuznjecova je i drugi dio igre počela na isti način, vođstvom 2:0. Ivanovićeva je ponovo izjednačila i kod rezultata 2:2 imala vođstvo 40:15, ali nije iskoristila veliku šansu da ponovo oduzme servis Kuznjecovoj.

Ruska teniserka do kraja drugog seta osvaja sve gemove i poslije 34 minuta, koliko je trajao i prvi set, stiže do 1:1.

Za razliku od prethodna dva perioda igre, u trećem je napravljen samo jedan brejk i to od strane Ivanovićeve.

Ana bi u polufinalu mogla da igra protiv Jelene Janković, koja se sastaje sa Alisom Klejbanovom iz Rusije.

Treća ruska teniserka, ujedno i najbolja, Marija Šarapova prethodno je plasman među četiri najbolje u gradu Mercedesa izborila pobjedom nad Agnješkom Radvanskom - 2:0 (6:4, 6:3).

Šarapova će u polufinalu igrati protiv Italijanke Sare Erani, kojoj je Španjolka Karla Suares Navaro predala meč pri rezultatu 1:1 u setovima i 3:0 za Erani u trećem setu.

(MONDO, Foto: Teniski savez Srbije)