Nikolina i Olivera donijele Srbiji medalju

Srpske kajakašice, sestre Moldovan, osvojile su srebrnu medalju na Svjetskom kupu u Milanu!

Kajakašice Srbije, sestre Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su danas srebrnu medalju u disciplini K-2 200 metara, na Svjetskom kupu u Milanu, a kajakaši Simo Boltić i Vladimir Torubarov srebrnu medalju u disciplini K-2 500 metara.

Nikolina i Olivera Moldovan su do drugog mjesta došle rezultatom od 39 sekundi i 79 stotinki.
"Divan je osjećaj. Žao mi je što nismo osvojile medalju i na 500 metara, ali zadovoljne smo srebrom na 200 metara. Vidimo da smo u vrhu i da ima mjesta za napredak, ali moramo mnogo da radimo. Vidjećemo šta će biti na Evropskom i Svjetskom prvenstvu, to nam je krajnji cilj u sezoni", rekla je Olivera Moldovan.

Zlatnu medalju osvojile su Njemice Koni Vasmut i Tina Dice sa 38,849 sekundi, a bronzu Gabrijela Sabo i Nineta Vad iz Mađarske sa 0,372 sekundi zaostatka za pobjednicama.

Srpski reprezentativci Simo Boltić i Vladimir Torubarov osvojili su srebrnu medalju u disciplini K-500 rezultatom od minut, 29 sekundi i 93 stotinke.

"Ovo je nama bila prva ozbiljna trka na međunarodnoj sceni u dvosjedu na 500 metara i prezadovoljan sam osvajanjem srebrne medalje", rekao je Boltić, koji je prošle godine osvajao odličja u toj disciplini ali sa Markom Dragosavljevićem.

Torubarov je osvojio svoju prvu medalju na Svjetskom kupu.

Zlatnu medalju osvojili su Mađari Tibor Hufnagel i Djerđeli Boroš sa 1:29,073, a bronzanu Portugalci Fernando Pimenta i Emanuel Silva sa 0,080 sekundi zaostatka za pobjednicima.

(MONDO, Foto: MN Press)