DUBAI: Janko stao u prvom kolu

Janko Tipsarević poklekao je već na prvoj prepreci u Dubaiju.

DUBAI: Janko stao u prvom kolu  Izvor: MONDO

Na startu turnira, koji se igra za ukupni nagradni fond od 1.426.000 dolara, srpski teniser poražen je od Španca Felisijana Lopeza rezultatom 2:1 (6:3, 4:6, 6:4).

U duelu dva tenisera koja zauzimaju susedna mesta na ATP listi (Janko je 40, a Lopez 41. teniser sveta) brejk šanse bile su prava retkost. I Janko i Felisijano ljubomorno su čuvali svoje servise, dozvolivši rivalu tek po jednu brejk šansu u prva dva seta. Španac je svoju jedinu priliku materijalizovao u prvom, a Janko u poslednjem gemu drugog seta.

Skoro po identičnom scenariju odigrao se i treći set u kojem je igrač koji prima servis, takodje, samo dva puta bio u situaciji da osvoji gem. Nažalost oba puta, u sedmom gemu, priliku je dobio Lopez, koji je iskoristio drugu brejk loptu i otvorio sebi put do pobede, koja je nakon 110 minuta igre bila konačna.

U drugom kolu Španac će igrati protiv boljeg iz duela u kojem se sastaju osmi nosilac Tomaš Berdih iz Češke i Francuz Gael Monfis.

Učešćem na turniru u Dubaiju Tipsarević je inkasirao 9.490 dolara, medjutim, nije uspeo da osvoji nijedan ATP poen.