Varge zaustavile hrabri Partizan!

Vaterpolisti Partizana su četvrti u Evropi. U meču za bronzu na Fajnal-siks turniru u Barseloni, Danijel i Deneš Varga predvodili su Primorje do pobede.

Varge zaustavile hrabri Partizan! Izvor: MN PRESS

Mladi i hrabri tim Partizana završio je Fajnal-siks na četvrtom mestu!

Dva dana posle senzacionalne pobede nad Pro Rekom u četvrtfinalu i dan posle glatkom poraza od Radničkog u polufinalu, crno-beli dobro su se držali do kraja treće četvrtine u meču sa još jednim favoritom, Primorjem, ali...

U finišu utakmice, razmahali su se Mađari Deneš i Danijel Varga, koji su serijom od 4:0 doneli hrvatskom timu bronzu i treće mesto u Evropi - 6:10 (2:0, 0:3, 4:4, 0:3). Varge su naizmenično postigli po dva gola od rezultata 6:6 krajem treće, do rezultata 6:10 sredinom poslednje četvrtine.

Partizan je odlično počeo meč, držao favorita bez gola deset minuta, ali je druga četvrtina u potpunosti pripala hrvatskom timu (0:3). Tim Vlade Vujasinovića tri puta je odbijao da se preda u trećoj četvrtini i stizao prednost rivala sa kojim se pripremao pred put u Barselonu (4:4, 5:5, 6:6), ali je tada ponestalo snage i koncentracije Beograđanima.

Neizvesna završnica je izostala delom i zahvaljujući golmanu Primorja Franu Vićanu.

Samo je Miloš Ćuk dao više od jednog gola u timu Partizana, dok je prvi strelac Primorja bio Danijel Varga sa tri.

Sudije Aleksandresku i Kun po tri puta isključile su Dedovića i Čučkovića, a ukupno dodelile Primorju 13 napada sa igračem više. S druge strane, Partizan je imao deset napada sa igračem više.

Crno-beli ostaju u grupi najtrofejnijih klubova Evrope, sa sedam titula šampiona, koliko imaju Pro Reko i Mladost iz Zagreba, dok je Primorje stiglo do treće medalje u Evroligi: srebro 2012. i bronze ove i 2004. godine.

Na redu je veliko finale između još jednog našeg tima, Radničkog iz Kragujevca i domaće Barselonete (20.00)