RUKOMET (SP): Srbija nadomak Katara

"Orlovi" ubedljivo pobedili Češku u prvoj utakmici baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo 2015. godine u Kataru.

RUKOMET (SP): Srbija nadomak Katara Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Srbije ostvarila je odličan rezultat u susretu sa Češkom u Nišu - 23:15 (13:6).

Iako su gosti u poslednjem sekundu smanjili razliku na osam golova, verujemo da to u konačnom zbiru neće uticati na odluku o plasmanu na SP.

"Orlovi" su se od prvog minuta nametnuli čvrstom igrom u odbrani, na čelu sa ponovo fenomenalnim golmanom Darkom Stanićem, a na drugoj strani je Ivan Nikčević obično bio najbrži u kontrama.

Prednost je rasla sa 6:2 u 11, do 12:5 u 28. minutu, da bi "orlovi" u prvom delu drugog poluvremena zapali u malu krizu, postigavši samo četiri gola za 17 minuta (16:10).

U finišu se kapitenu Momiru Iliću (sedam golova) pridružio Marko Vujin, vezao je tri pogotka iz teških pozicija i u tri navrata doneo Srbiji "plus devet".

Ipak, Česi su preko mladog beka Mihala Kasala smanjili na konačnih 23:15. To bi zaista trebalo da bude dovoljna prednost u revanšu, zakazanom za 14. jun...

Zanimljivo je da njihov najpoznatiji rukometaš Filip Jiha u Čairu uopšte nije uspeo da se upiše u listu strelaca.