Duci pokazao zube, ali i ispao

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan sa Vimbldona, porazom od Lukaša Kubota u četiri seta - 7:6, 6:7, 3.6, 6:7.

Kubot je u njihovom prvo međusobonom duelu do trijumfa došao posle dva sata i 59 minuta igre.

U vrlo neizvesnom meču viđeno je svega tri brejka, dva u drugom, po jedan na obe strane i jedan u trećem setu.

Prvi set okončan je u taj-brejku, koji je Lajović dobio sa 7:4, ali je drugi, iako je srpski teniser statistički bio bolji, istim rezultatom pripao Kubotu.

Poljak je u trećem setu u šestom gemu došao do jedinog brejka u tom periodu igre, pa je tako uspeo da dođe do preokreta.

Četvrti set je takođe psole taj-brejka pripao Kubotu, koje je sa 7:3 dobio taj period igre i izborio plasman u treće kolo, gde će se sastati sa Kei Nišikorijem iz Japana.