ATP DUBAI: Nole lako sa veteranom Santoroom

Prvi set glatko, drugi ne baš, tek Novak Djoković plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Dubaiju.

ATP DUBAI: Nole lako sa veteranom Santoroom  Izvor: MONDO

Naš teniser nadigrao je veterana Fabrisa Santoroa - 2:0 (6:3, 7:6) za sat i 38 minuta tenisa u prestonici Emirata.

Srbinu je u prvom setu bio dovoljan jedan brejk, pri rezultatu 2:1. Ostatak seta odigrao je rutinski, osvojio 94 odsto poena na prvi servis i ostavio 15 godina starijeg Francuza bez prilike za brejk.

Santoro (35) koji je rodjen na Tahitiju, a profesionalno počeo da se bavi tenisom kada je Djoković imao dve godine, zaigrao je mnogo bolje u drugom setu i čak četiri puta dolazio u priliku da "brejkne" trećeg tenisera sveta.

Ipak, uspelo mu je to samo jednom, pri rezultatu 3:1, ali je naš as odmah uzvratio istom merom, tako da je set otišao u taj-brejk gde 47. teniser sveta nije imao šanse. Rezultat je bio 7:3 za Djokovića.

Đoković je nakon meča izjavio da je veoma srećan jer mu se ispunila želja da se revanšira Francuzu za poraz pretrpljen na turniru Masters serije krajem prošle godine u Parizu.

"Dobro sam počeo meč, pošto sam bio izuzetno motivisan da mu vratim za prošlogodišnji poraz u Parizu. Bio sam maksimalno spreman, psihički i fizički", rekao je Đoković.

Dejvis kup reprezentativac Srbije dodao je da je ključ pobede bio u strpljivoj i mirnoj igri.

"Fabris nema nijedan posebno kvalitetan udarac, međutim, igra konstantno i ne pravi puno grešaka. Najvažnije je bilo da ostanem smiren i strpljiv", rekao je Nole i posebno se zahvalio srpskim navijačima na podršci, uz želju da i narednih dana budu uz njega.

On će se u četvrtfinalu u četvrtak sastati sa Rusom Igorom Andrejevim, koji je u sredu pre podne savladao sedmog nosioca Rišara Gaskea sa 2:0 u setovima (6:3, 6:4).