VATERPOLO: Delfini isplivali

Srbija osvojila treće mjesto u Svjetskoj ligi u Podgorici poslije pobjede nad SAD - 9:7.

VATERPOLO: Delfini isplivali Izvor: MONDO

Vaterpolo reprezentacije Srbije nije odbranila titutlu u Svjetskoj ligi, pošto je u polufinalu u subotu poražena od Hrvatske, ali je uspjela da osvoji bronzu pobjedom nad SAD dan kasnije - 9:7 (2:2, 1:2, 4:2, 2:1).

To je bio drugi trijumf "delfina" na turniru u Podgorici nad istim rivalom, s tim što su ovaj put do uspjeha stigli teže nego tokom takmičenja u grupi kada je bilo 10:7.

Do pred kraj meča rezultat je bio kao na klackalici, igralo se gol za gol. Amerikanci su održavali vođstvo od jednog gola razlike u većem dijelu utakmice, ali su srpski vaterpolisti svaki put uspijevali da izjednače, a u finišu druge (3:2) i treće četvrtine (7:6) i steknu minimalnu prednost.

Odlučujući udarac protivniku su zadali pred kraj kada su kod rezultata 7:7, uspjeli da sačuvaju svoju mrežu, a pogocima Živka Gocića i Vanje Udovičića stignu do pobjede - 9:7.

Andrija Prlainović je bio najbolji akter meča sa četiri gola. Međutim, veoma zapažen je bio i golman SAD, Meril Mozli. U prvom poluvremenu je imao čak deset odbrana, uključujući i dva peterca.

"Delfini" su imali znatno više udaraca ka golu na utakmici, ali kad bi čak i Mozli bio savladan, često bi se ispriječio okvir gola...

Na kraju, ipak tim Dejana Udovičića je zasluženo pobijedio i popeo se na najniži stepenik pobjedničkog postolja.