VIMBLDON: Troicki tri, Dabul nula!

Viktor Troicki bez problema je prošao prvu prepreku na terenu Broj 8. Argentinac Brajan Dabul eliminisan je bez izgubljenog seta - 3:0.

VIMBLDON: Troicki tri, Dabul nula! Izvor: MONDO

Beograđanin i 30. nosilac na trećem gren slemu sezone zadržao se 104 minuta na travnatoj podlozi i tako ponovio prošlogodišnji plasman.

Za korak dalje, biće mu potrebna pobjeda u drugom kolu ili nad 98. teniserom na ATP listi, Špancem Danijelom Himeno-Traverom ili 266. na svijetu, Amerikancem Tejlorom Dentom. Ko god da bude protivnik momku, kojem čitaoci MONDA predviđaju najbolji plasman ove sezone na Sveengleskom teniskom klubu, sve osim pobjede biće iznenađenje.

Troicki ne zna kako je igrati ni protiv Himeno-Travera, ni Denta, baš kao što je bio slučaj i pred susret sa Dabulom, koji je realizovao samo jednu brejk loptu na meču i to u prvom setu, u kojem je Troicki dva puta brejknuo Argentinca i poveo sa 1:0 poslije 33 minuta.

U drugom, Srbinu je bio dovoljan jedan brejk, a u trećem malo je "skratio" priču sa dva brejka za 6:3.

Drugi reket Srbije, odnosno 31. teniser ATP liste, odservirao je 11 asova protiv ljevorukog Dabula, koji je imao dobre rezultate na Serbia Openu. Dobra stvar u igri Troickog je realizacija na mreži. On je 19 puta poentirao iz 24 volej udaraca.