ODBOJKA (SL): Revanš "gaučosima" sa kamatom

Odbojkaši Srbije pobijedili su Argentinu 3:0 (25:15, 27:25, 25:19) u drugom meču trećeg vikenda Grupe B, jubilarnog, 20. izdanja Svjetske lige.

ODBOJKA (SL): Revanš "gaučosima" sa kamatom Izvor: MONDO

Pojačani najiskusnijima Nikolom Grbićem, Ivanom Miljkovićem i Andrijom Gerićem, oni su se sa kamatom revanširali "gaučosima" za neuspjeh u petak u beogradskoj hali "Pionir" (2:3).

Grbić i drugovi su, nošeni uobičajenom podrškom sa tribina novosadskog SPENS-a, donijeli Srbiji treću pobjedu u šestoj utakmici, koliko ima i Argentina.

Uspjeh protiv "gaučosa" bio je ubedljiv i igrački i rezultatski.

Srbija je furiozno počela meč. Do prvog tehničkog tajm-auta stekla je nedostižnu prednost - 8:1. Ubjedljivo vođstvo je uspjela da sačuva i do kraja seta - 25:15.

U drugom su Argentinci zaigrali znatno bolje. Poboljšali su i servis i prijem. Iako je tim selektora Igora Kolakovića vodio 16:13, "gaučosi" su izjednačili na 18:18 i ušlo se u egal završnicu.

Rezultatsku klackalicu (igralo se poen za poen), srpski odbojkaši su prekinuli realizacijom treće set lopte - 27:25.

To je, pokazalo se, bio završni udarac, jer su se u nastavku stvari vratile na svoje mjesto. Srbija je na početku trećeg seta, kao i u prvom, ubjedljivo povela 8:2.

Doduše, ovaj put su gosti uspjeli da se približe na 11:8, ali je domaća ekipa uspjela da odbije taj napad i rutinski dođe do konačnih - 25:19.

Ova pobjeda je imala poseban značaj za "srednjaka" Andriju Gerića, jer je kao rekorder Srbije po broju utakmica u Svjetskoj ligi, stigao do "kote 150".

Četvrtog vikenda Svjetske lige, Srbija gostuje Francuskoj, 3. i 5. jula.