VIMBLDON: Maksimalni Đoković!

Novak Đoković u velikom stilu se plasirao u četvrtfinale Vimbldona, pošto je u ponedjeljak savladao Izraelca Dudija Selu rezultatom 3:0.

VIMBLDON: Maksimalni Đoković!  Izvor: MONDO

Meč je trajao nešto manje od jednog i po sata - 6:2, 6:4, 6:1

PRVI SET: Srpski teniser imao je problema samo u drugom gemu na svoj servis, pri rezultatu 1:1, kada je morao da spašava tri vezane brejk lopte (0:40).

Kada se izvukao u tom gemu, napravio je prvi brejk za vođstvo od 4:2, a potom osvajanjem još dva gema uzeo i set.

DRUGI SET: Đoković je autoritativnom igrom spasio i četvrtu brejk loptu na meču (4:3), a u narednom gemu iskoristio dve Seline velike greške na mreži, kao i svoj majstorski retern iz forhenda, da stekne prednost koja se u tom trenutku činila presudnom - 5:3.

Međutim, Sela je agresivnom igrom, sa hrabrim izlascima na mrežu, odmah uzvratio brejk i ostao "živ" u tom setu.

Umjesto da nastavi tako i pokuša da izjednači na 5:5, Izraelac je zapao u deficit od 0:30, zatim odservirao duplu grešku i konačno nekontrolisanim bekhend udarcem sa osnovne linije poklonio Đokoviću odlučujući gem.

TREĆI SET: Novak je uradio ono što favorit i kvalitetniji igrač obično radi autsajderu, pošto na grend slem turniru povede sa 2:0 - dokusuri ga.

Dok dlanom o dlan, četvrti teniser svijeta je napravio dva brejka, poveo sa 5:0 i poslije Selinog "počasnog" gema stavio tačku na svoju najubjedljiviju pobjedu na ovogodišnjem Vimbldonu.

Novak će za mjesto u polufinalu u srijedu igrati sa njemačkim veteranom Tomijem Hasom, koji je takođe u tri seta pobijedio Rusa Igora Andrejeva. Bilo je 7:6, 6:4, 6:4.

Poznat je još jedan četvrtfinalista u muškom singlu, a to je drugi reket sveta, Rodžer Federer. On je i jedanaesti put uspio da savlada Šveđanina Robina Soderlinga - 3:0, po setovima 6:4, 7:6, 7:6.