Lik Alfan pao s motora i slomio kičmu

Bivši svjetski skijaški šampion i pobjednik relija Dakar Lik Alfan teško je povrijeđen tokom motociklističke trke u Francuskoj.

Lik Alfan pao s motora i slomio kičmu Izvor: MONDO

Alfan je povrijedio kičmu nakon pada sa motora tokom takmičenja Rand’Overnje u Francuskoj nakon čega je prevezen helikopterom u bolnicu u Klermon-Feranu gde je u ponedjeljak operisan.

“Koliko mi je poznato, Lik nije pao u nesvjest. Nema opasnosti od oštećenja mozga, mislimo da je slomio kičmu”, rekao je njegov agent Filip Poansio.

“To je velik psihološki udarac za njega pošto neće moći da se kreće neko vrijeme. On je utučen iako zna da je imao sreće i da je mogao proći još gore. U odličnoj je fizičkoj kondiciji i to će mu pomoći da se oporavi”, dodao je Alfanov agent.

Lik Alfan osvojio je 1997. godine veliki kristalni globus namijenjem pobjedniku Svjetskog kupa u skijanju nakon čega je završio skijašku karijeru i prebacio se na automobilizam.

Svestrani Francuz prvo se takmičio u Nisan Mikra Stars kupu, Le Man seriji i FIA GT šampionatu i Lambordžini Supertrophy takmičenju da bi 2006 godine osvojio najpoznatiji reli na svijetu Dakar, za volanom Micubišija.

Trenutno je vlasnik ekipe koja se takmiči u FIA GT šampionatu.