U polufinalu Vimbldona u ženskom singlu igraće sestre Vilijams protiv Ruskinja - Safina (1) - Venus (3), Serena (2) - Dementijeva (4).

VIMBLDON: Sestre protiv Ruskinja Izvor: MONDO

I dok su sestre i Dementijeva lako prošle kroz četvrtfinale, prvi reket svijeta se mučio.

Venus je "počistila" Agnješku Radvansku (11) za 68 minuta - 6:1, 6:2.

Amerikanka je demonstrirala silu protiv Poljakinje i sigurnim koracima nastavila da gazi ka trećoj uzastopnoj, ukupno šestoj tituli na Vimbldonu.

Venus je, slično kao i u osmini finala protiv Ane Ivanović, silovito otvorila meč, stigla do 5:0, zatim i do 6:1.

Na početku drugog seta se opustila, dozvolila Radvanskoj da povede 2:0, a onda je opet dodala gas i "vezala" šest gemova.

Mnogo neizvjesnije bilo je u duelu Dinare Safine i Sabine Lisicki - 6:7, 6:4, 6:1.

Njemica, trenutno 41. teniserka svijeta, je igrala sjajno u prvom setu, načinila je brejk i tu prednost držala do pred kraj seta kada je prvi reket svijeta uzvratio, pa se ušlo u taj brejk.

Nije mlada, 19-godišnja Njemica posustala, dobila je taj brejk i sjajno se držala i u nastavku. Ipak, Safina je opet načinila brejk kada je bilo najpotrebnije i izjednačila rezultat - 6:4.

Njemici je onda ponestalo snage, pa je Ruskinja dominirala u trećem setu. Lisicki je čak zatražila i ljekarsku pomoć kod rezultata 1:4, zbog bola u mišiću noge, a kada se vratila na teren, Safina je rutinski završila posao - 6:1.

Meč je trajao 148 minuta.

Druga Ruskinja, Jelena Dementijeva, do polufinala je stigla bez mnogo muka. Pobijedila je Italijanku Frančesku Skjavone za 66 minuta - 6:2, 6:2.

Serena je izgubila tek jedan gem više od Dementijeve u duelu sa Bjeloruskinjom, Viktorijom Azarenkom (8) - 6:2, 6:3, a na terenu je provela sedam minuta više - 73.