MI: Arunović prva, Šekarić treća

Zorana Arunović osvojila je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u disciplini vazdušni pištolj.

MI: Arunović prva, Šekarić treća Izvor: MONDO

Naša najtrofejnija srpska sportistkinja Jasna Šekarić u istoj disciplini osvojila je bronzano odličje.

Arunović je u finale ušla sa najboljim rezultatom od 384 kruga i imala je prednost od jednog kruga u odnosu na Lij Erten iz Turske, a dva kruga je bila bolja od Jasne Šekarić.

U finalu je Arunović ponovo bila precizna i iz deset pokušaja "ubila" je 100,1 krug. Erten je u finalu bila bolja za 0,9 krugova, pa je na kraju srpska reprezentativka pobijedila sa prednošću od svega 0,1 krug.

Arunović je takmičenje završila sa 484,1 krugom, a Erden sa 484 kruga. Šekarić je ostvarla rezultat od 481,6 (382+99,6) krugova.