UI (vaterpolo): Srbi konačno dobili Hrvate

Za razliku od seniorske reprezentacije, univerzitetski tim Srbije u vaterpolu prebrodio je prepreku zvanu Hrvatska!

UI (vaterpolo): Srbi konačno dobili Hrvate Izvor: MONDO

Na otvaranju vaterpolo turnira na Univerzijadi, Srbija je dobila Hrvatsku rezultatom 11:8 (3:0, 1:0, 5:7, 2:1).

Utakmica je imala čudan tok. Srpski tim odigrao je sjajno prvo poluvrijeme, poveo 6:0, a onda su se Hrvati pribrali i napravili seriju od 4:0 u trećoj četvrtini, čime su vratili neizvjesnost u meč.

Seriju gostiju prekinuo je Uroš Kalinić, kada je Srbija ponovo stekla osjetniju prednost (7:4), ali su Hrvati još jednom priprijetili, smanjivši na 8:7 i 9:8.

Ipak, srpski tim, sačinjen uglavnom od igrača Vojvodine i Studenta, uz Partizanovog golmana Branislava Mitrovića, uspio je da odbrani prednost i napravi lijepu uvertiru za ostatak turnira.

"Vratili smo ih u meč našim greškama, ishitrenim napadima. Hrvatska ekipa je pokazala da ima kvalitet i iskustvo", rekao je selektor Dejan Stanojević, uz opasku da je naredna utakmica, protiv Francuske u petak, najvažnija na turniru za srpske vaterpoliste.

Golman Branislav Mitrović prezadovoljan je pobjedom i ističe da tim nije razmišljao o neuspjesima seniorskog tima u duelima sa Hrvatima u posljednjih nekoliko godina.

"Bio sam i ja iznenađen našim visokim vođstvom, ali su se Hrvati trgli i opasno priprijetili. Važno je da smo pobijedili u prvoj utakmici".

Banjicu je osjetio i hrvatski reprezentativac, centar zagrebačke Mladosti Fran Paškvalin, za koga je interesovanje pokazao Partizan. Nije se upisao u strijelce.

"Mi smo ovdje došli bez treninga, okupili smo se prije četiri dana i zato ovaj rezultat nije iznenađenje. U trećoj četvrtini smo stisli, na iskustvo smo se približili, ali je Srbija zasluženo dobila", rekao je Paškvalin.

Strijelci za Srbiju bili su Đorđe Bašić, Boris Popović i Petar Filipović (po dva puta), Boris Vapenski, Igor Kovačević, Uroš Kalinić, Miroslav Ranđić i Luka Šaponjić.

Golove za Hrvatsku dali su Marin Ban, Ivan Krizman i Nikola Samodol po dva, a Domagoj Ćule i Željko Kovačić po jedan.

Srbija je imala 13 puta igrača više i dala je osam golova, a Hrvati su od 14 napada sa igračem više, realizovali četiri. U petercima je bilo po 1/1.

Posebna zanimljivost: na klupi "orlova", kao pomoćnik selektoru Stanojeviću, debitovao je Dejan Savić, proslavljeni reprezentativac koji planira da se ozbiljno upusti u trenerski posao.