UI: Srpski košarkaši i odbojkaši gaze

Pored srpskih vaterpolista, pobjede su u četvrtak na Univerzijadi ostvarili i srpski odbojkaši, košarkaši i košarkašice.

UI: Srpski košarkaši i odbojkaši gaze Izvor: MONDO

Poraze su, međutim, zabilježili i muška i ženska fudbalska reprezentacija.

Košarkašice su savladale Francusku 96:54 (19:12, 18:13, 29:16, 30:13), u Grupi A.

Srbiju su do pobjede predvodile Miljana Musović sa 17, Maja Šćekić sa 13 i Knežević Adrijana sa 12 poena.

Reprezentacija Srbije sada ima tri boda u Grupi A, dok je selekcija SAD prva sa bodom više.

Košarkaši su u Areni bili bolji od Grka - 81:50 (22:15, 20:8, 24:12, 15:15), u prvom kolu Grupe A.

Najbolji su bili Marko Kešelj sa 15 i Dejan Borovnjak sa 14 poena, dok je Nemanja Bjelica dodao devet, a Nemanja Protić sedam.

Odbojkaši su rasturili Libiju - 3:0 (25:13,25:11, 25:14), u prvom kolu Grupe A.

Ženska fudbalska reprezentacija izgubila je od Poljske (1:2), u drugoj utakmici Grupe A.

Poljakinje su u drugom poluvremenu za pet minuta obezbijedile pobjedu. Povele su u 60. minutu golom Ane Želazko, dok je u 65. Halina Poltorak duplirala vođstvo.

Jedini gol za Srbiju postigla je Tamara Jovanović u 85. minutu. Meč je odigran na stadionu OFK Beograda.

I muškarci su izgubili u fudbalu, i to od Velike Britanije minimalnim rezultatom, u utakmici drugog kola Grupe A.

Jedini gol na utakmici postigao je Geri Voren u 70. minutu.

Meč je odigran na stadionu Obilića.

U prvom kolu Srbija je u srijedu službenim rezultatom pobedila Ganu (3:0), pošto se ta ekipa nije pojavila u Beogradu. Ekipa Meksika je zbog toga u četvrtak bila slobodna.

Neuspjeh je doživjela i reprezentacija Srbije u tekvodnuo, jer nije uspjela da se plasira u dalje takmičenje u mješovitoj konkurenciji. U predtakmičenju zauzela je 10. mjesto.

Srpski predstavnici nisu bili uspješni ni u mačevanju. Smiljka Rodić i Aleksandra Jevremović završile su takmičenje u disciplini mač već u eliminacionim borbama.