MI (9. dan): Srbi stigli do 33 medalje!

Poslije devet dana takmičenja na Mediteranskim igrama u Peskari Srbija ima 30 medalja - sedam zlatnih, 11 srebrnih i 12 bronzanih.

MI (9. dan): Srbi stigli do 33 medalje! Izvor: MONDO

U petak je Miloš Mijalković osvojio zlatnu, Jasna Šekarić srebrnu, a Dragana Tomašević bronzanu.

Srpski džudista je do najsjanijeg odličja stigao u polulakoj kategoriji do 66 kilograma.

Šekarićeva je do drugog stepenika pobjedničkog postolja došla u disciplini malokalibarski pištolj na 25 metara sa
776,1 krugom.

Atletičarka Dragana Tomašević osvojila je bronzanu medalju u bacanju diska hicem od 58,73 metara. Najbolji hitac imala je u poslednjoj, šestoj seriji i tada je pretekla do tada trećeplasiranu Italijanku Lauru Bordinjon.

Srpski reprezentativac u kanuu Marko Tomićević osvojio je srebrnu medalju u disciplini K1 na 1.000 metara, ostvarivši rezultat od 3:46,390.

U istoj disciplini, istu medalju, ali u ženskoj konkurenciji osvojila je Antonija Nađ, rezultatom 4:09,590 minuta.

U disciplini K2 na 1.000 metara Duško Stanojević i Dejan Pajić osvojili su bronzanu medalju. Oni su stazu prešli za 3:20:550.

Rukometna reprezentacija Srbije plasirala se u finale pošto je poslije dva produžetka pobijedila Tursku sa 43:41 (16:13).

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Žarko Šešum sa devet golova, Petar Nenadić postigao je sedam, a Jozef Holpert šest.

Selekcija Srbije će u finalu igrati sa Francuskom, koja je ranije u petak pobijedila Tunis sa 28:25.

Mirko Petrović zauzeo je u finalnoj trci na 5.000 metara četvrto mjesto rezultatom 14:05,86 minuta.

Sonja Stolić zauzela je deseto mjesto u finalu trke na 1.500 metara. U konkurenciji 12 takmičarki postigla rezultat od 4:19,75 minuta.

Košarkaška reprezentacija Srbije je poslije bruke i ubjedljivog poraza od Albanije, izgubila u razigravanju i od Crne Gore sa 62:68 (21:22, 12:12, 16:15, 13:19). Time je tim Slobodana Klipe zauzeo osmo mjesto na Mediteranskim igrama.