UI (plivanje): Medalje od Nađe i Miroslave!

Srebrnu medalju u plivanju za Srbiju na 100 metara prsno osvojila Nađa Higl.

UI (plivanje): Medalje od Nađe i Miroslave!  Izvor: MONDO

Srbija je medalje u plivanju na 25. Univerzijadi u svojoj prijestonici očekivala od Ivana Lenđera i Čabe Silađija, ali je umjesto dvojice ne baš motivisanih plivača za ovo takmičenje, tu čast donijela Nađa Higl.

Ona je u finalnoj trci na 100 metara prsno osvojila srebro u vremenu 1:07,80, što je za 65 stotinki bilo sporije od zlatne Italijanke, Kjare Bogijato. Ona je ujedno, na otvorenom plivalištu Tašmajdan, postavila i novi rekord Univerzijada.

Bronza je pripala Japanki Hitomi Nose, koja je doplivala do zida sedam stotinki iza Nađe Higl.

Miroslava Najdanovski plivala je finale na 100 metara slobodnim stilom i vrijeme 54,96 donijelo joj je bronzu u jakoj konkurenciji. Najbrža je bila Hane Vilson iz Hong Konga, a njeno vrijeme 54,35 novi je rekord Univerzijade.

Srebro je pripalo Bjeloruskinji Aleksandri Gerasimeniji (54,79).

U srijedu su finale plivali Đorđe Marković i Radovan Siljevski, u trci na 200 metara slobodnim stilom i zauzeli su peto, odnosno osmo mjesto.

Zlato je osvojio Japanac Šo Učida u vremenu 1:47,63, što je za 71 stotinku bilo brže od vremena srebrnog Amerikanca Daglasa Robinsona, a 86 stotinki od onog koje je zabilježio bronzani Japanac Šogu Hihari.

Marković je zabilježio vrijeme 1:48,15, a Siljevski 1:49,96.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)