UI (plivanje): Čabo, ipak je vrijedilo!

Plivač Čaba Silađi osvajač je dvanaeste medalje za Srbiju na 25. ljetnoj Univerzijadi!

UI (plivanje): Čabo, ipak je vrijedilo! Izvor: MONDO

Momak koji je po osvajanju petog mjesta na 100 metara prsno izjavio da je "natjeran da pliva u Beogradu", a nedugo zatim demantovao samog sebe, konačno je dobio razlog za zadovoljstvo.

Silađi je u finalnoj trci na 50 metara prsno zauzeo treće mjesto, osvojio bronzanu medalju i popravio sopstveni državni rekord.

On je preplivao bazen za 27,27 sekundi, uprkos lošoj reakciji na startni pucanj. Prvi je bio Amerikanac Kevin Svonder (27,14), a drugi Brazilac Silva Felipe (27,23).

Medalja koju je osvojio Silađi je četvrta za plivački tim Srbije. Prethodno se Nađa Higl okitila sa dva srebra, a Miroslava Najdanovski bronzom.

U petak je u finalu nastupila i Marica Stražmešter, ali na 50 metara leđno nije mogla bolje od posljednje, osme pozicije. Sa vremenom 29,05 sekundi bila je gotovo za sekundu sporija od pobjednice Šiho Sakai iz Japana - 28,17.

Srpski sportisti za sada su osvojili ukupno jednu zlatnu, tri srebrne i osam bronzanih medalja.