RUKOMET: "Zmajevi" osvojili bod u Bjelorusiji

Rukometna reprezentacija BiH odigrala je neriješeno 25:25 sa Bjelorusijom u Minsku i osvojila bod na početku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016.

RUKOMET: "Zmajevi" osvojili bod u Bjelorusiji Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izabranici Dragana Markovića osvojili su vrijedan bod, iako su mogli i do cijelog plijena, međutim šut Panića u posljednjem napadu "zmajeva" je izblokiran i loptu je uhvatio golma Čarapenko.

Poslije toga i Bjelorusi su imali 20 sekundi za pobjedu ali je Šilovič promašio gol i meč je završen bez pobjednika.

Imaće “zmajevi” za čim da žale pošto su i u prvom i u drugom poluvremenu imali četiri gola prednosti i činilo se da će poslije dva poraza doći i do prvog trijumfa u međusobnim duelima sa Bjelorusijom.

Ipak, Bjelorusi su uspjeli serijom od 5:0 da preokrenu sa 13:17 na 18:17, u čemu im je pomoglo i isključenje Karačića.

Slična situacija viđena je i u prvom poluvremenu kada su poslije vođstva naše reprezentacije 11:7, Bjelorusi brzim kontrama u samom finišu stigli na samo gol zaostatka – 12:13.

Poslije prokockane prednosti u drugom poluvremenu Panić je prekinuo seriju Bjelorusa golom za 18:18, ali je domaćin uspio da stigne u dva navrata do dva gola prednosti.

Uspjeli su rukometaši BiH da izjednače na 22:22, a nakon što je Burić odbranio sedmerac Brouki, Ovčina je doveo “zmajeve” u prednost da bi Džianis Rutenka poravnao rezultat.

Uslijedila je dramatična završnica u kojoj je BiH golovima Perića i Čelice ponovo stigla na “plus dva”, ali Puhovski prvo smanjuje na 25:24, a poslije izgubljene lopte BiH postiže novi pogodak za izjednačenje – 25:25.

Imali su zmajevi vremena da razvuku posljednji napad do kraja i eventualno pogotkom dođu do pobjede, ali je Panić izblokiran, a potom je Šilovič šutirao tik pored gola i to je bio kraj.

Najefikasniji u redovima BiH bio je Vražalić sa sedam golova, Čelica je postigao četiri, a Benjamin Burić upisao je sedam odbrana.

Kod Bjelorusa, Šilovič je postigao šest, Puhovski pet, a golman Čarapenka upisao je deset odbrana.

U narednom kolu kvalifikacija za EP 2016 BiH igra protiv Danske.