SKI SKOKOVI: Šlirencauer najbolji u Oslu

Austrijski skakač Gregor Šlirencauer trijumfovao je u nedelju na skakaonici Holmenkolen u Oslu.

SKI SKOKOVI: Šlirencauer najbolji u Oslu  Izvor: MONDO

On je tako postigao četvrtu pobedu ove sezone u takmičenju za Svetski kup.

Skokovima od 125 i 123,5 metara 18-godišnji prvak sveta u letovima je osvojio 265,3 bodova, pa se učvrstio na drugom mestu u generalnom plasmanu Svetskog kupa, iza zemljaka Tomasa Morgenšterna.

Morgenštern ima 1.768 bodova, Šlirencauer je sakupio 1.361, dok je na trećem mestu Finac Jane Ahonen sa 1.166 bodova.

Drugo mesto na skakaonici Holmenkolen je zauzeo Norvežanin Tom Hilde skokovima od 119,5 i 123,5 metara (256,4 boda), dok je trećeplasirani njegov zemljak Bjern Ejnar Romoren osvojio 247,1 bodova doskočivši na 117,5 i 122 metra.

Bilo je to poslednje takmičenje na čuvenom Holmenkolenu, pošto će ta skakaonica uskoro biti srušena, a na istom mestu biće izgrađena nova za potrebe svetskog prvenstva 2011. godine.

Svetski kup skakača tradicionalno se završava letovima na slovenačkoj Planici sledećeg vikenda, kada će biti održana dva pojedinačna i jedno ekipo takmičenje.