Počelo je porazom od Crnogorki

Rukometašice Srbije izgubile su u Osijeku, na otvaranju Evropskog prvenstva.

Počelo je porazom od Crnogorki Izvor: MN PRESS

Bez energije i koncentracije u odlučujućim momentima, Spkinje su porazom počele učešće na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj.

U prvoj utakmici u Grupi D, ostale su bez bodova u duelu sa Crnogorkama, koje su kontrolisale meč praktično od početka do kraja.

CRNA GORA - SRBIJA 22:19

Iako je golom Petre Cvijić u 43. minutu Srbija poslednji put izjednačila na 14:14, pa imala i napad i za vođstvo, Biljana Filipović nije smireno reagovala, što su Crnogorke odmah kaznile i krenule u veliku seriju.

Već u 47. minutu, vođstvo rivalki naših igračica bilo je najveće u drugom poluvremenu - 17:14 i raslo je i do "plus pet", sve do starta poslednjih pet minuta (21:18). Saša Bošković pozvao je u međuvremenu dva tajm-auta i pokušao da trgne ekipu.

Filipović je i dva minuta pre kraja imala priliku da učini završnicu potpuno "otvorenom", ali je predala loptu protivnicama pri  zaostatku od dva gola (19:21). Već u sledećem napadu, Suzana Lazović je posle tajm-auta stavila tačku na utakmicu, golom za konačnih 22:19.

U drugom kolu Evropskog prvenstva, Srpkinje će u sredu igrati protiv Francuskinja, koje su u ponedeljak pobedile Slovačku 21:18.