RUKOMET: Povratak kraljica!

Norveške rukometašice u Budimpešti su posle dve godine opet postale evropske šampionke.

Reprezentacija Norveške u finalu prvenstva Evrope je pobedila Španiju rezultatom 28:25 (10:12).

Španija je posle trijumfa nad Crnom Gorom u polufinalu pretila da će skinuti skalp još jednom favoritu. Igrala je bolje u prvom poluvremenu, kada je imala najveću prednost od pet golova (5:10 - 19. minut), međutim, nije istrajala u tom ritmu.

Norvežanke su u 35. minutu preokrenule na 16:15 i prednost više nije prelazila na stranu ekipe sa Pirineja.

Dva puta se Španija vraćala sa "minus dva" (18:18, 20:20), ali vođstvo od 24:20 u 48. minutu pokazalo se nedostižnim.

Kristin Rigelhut Koren dala je čak 10 golova, a Nora Merk sedam.

Norvežankama je ovo bilo sedmo uzastopno finale EP i peta titula u tom periodu, od toga druga u okršajima sa Španijom, posle 2008. Ukupno su šest puta bile najbolje na "starom kontinentu".

Treće mesto osvojila je Švedska, dosadašnji šampion Crna Gora je četvrta, dok je Srbija zauzela 15. mesto, izgubivši sve tri utakmice prve faze u Osijeku.