RUKOMET: Vogošća sigurna protiv Gradačca

U prvoj utakmici 15. kola rukometne Premijer lige BiH Vogošća je savladala Gradačac ubjedljivim rezultatom 35:26. Preostali mečevi igraju se danas.

Rukometaši Vogošće nastavljaju sa odličnim partijama u drugom dijelu sezone. U duelu sa Gradačcom upisali su deveti trijumf u prvenstvu. Nakon poprilično izjednačenog prvog poluvremena (14:12), tim iz Vogošće odigrao je odlično narednih 30 minuta, koje je riješio u svoju korist sa sedam golova razlike, za konačnih 35:26.

Preostali mečevi 15. kola na programu su danas.

Čelik je trijumfom u prošlom kolu protiv Dervente 30:26 iskoristio kiks sarajevske Bosne i preuzeo lidersku poziciju. Zeničani sada imaju veoma teško gostovanje u Živinicama, gdje će u duelu sa Konjuhom pokušati doći do pobjede, kako bi zadržali prvo mjesto.

Bosna iz Sarajeva ponovo je domaćin, ovaj put pretposljednjem Zrinjskom, pa bi očekivanim trijumfom trebala da se vrati na pobjednički kolosijek.

Trećeplasirani Izviđač ide na "vruće" gostovanje u Gračanicu, Sloboda je domaćin "fenjerašu" Lokomotivi, dok će u Derventi igrati istoimeni domaćin i Prijedor. Krivaja dočekuje visočku Bosnu.