SKIJANJE (SP): Loš nastup slalomašica BiH

Bosanskohercegovačke skijašice nisu ostvarile zapažen rezultat u trci slaloma u američkom Biver Kriku na Svjetskom prvenstvu. Šejla Merdanović osvojila 40. mjesto.

Za razliku od veleslaloma, Žana Novaković nije uspjela da završi prvu trku u slalomu nakon što je startovala sa 68. pozicije, kao ni Amira Halilović koja je imala stotu startnu poziciju.

Koliko-toliko, obraz skijašica BiH spasila je Šejla Merdanović, koja je prvu vožnju odvezla za 56.11 sekundi što je bilo dovoljno za 51. mjesto, a startovala je kao 75.

Nakon prve vožnje imala je zaostatak od 6.04 sekunde za vodećom Mikaelom Šifrin iz SAD, koja je zabilježila vrijeme od 50.07.

U drugoj vožnji Šejla je bila brža i zaostala 5.84 sekunde, pa je popravila i plasman osvojivši 40. mjesto.

Zlatnu medalju na kraju je osvojila Šifrinova, srebro je pripalo Fridi Hansdoter iz Švedske, a bronza Čehinji Sarki Stahovoj.

Šifrin je odbranila titulu osvojenu prije dvije godine u Šladmingu i postala tek treća skijašica kojoj je to pošlo za rukom.

Ovom trkom završeno je prvenstvo svijeta u ženskoj konkurenciji, a u nedjelju je na programu muški slalom.