Majstorica!

Partizan pobedio Crvenu zvezdu 9:7 u drugom meču polufinala prvenstva Srbije. Odlučivaće treći meč na Banjici, 6. maja.

Majstorica! Izvor: MN PRESS

Izvor: MN PRESS Vaterpolisti Partizana revanširali su se Crvenoj zvezdi za poraz u prvom meču polufinala plej-ofa srpskog prvenstva.

Igraće se još!

Crvena zvezda - Partizan 7:9 (2:2, 2:2, 1:3, 2:2) u drugoj utakmici polufinala plej-ofa srpskog prvenstva.

Zvezda je napravila "brejk" na Banjici u subotu, pobedivši Partizan 9:4. Za plasman u finale se igra na dve pobede, a crveno-beli su se nadali da će na svom Tašmajdanu uspeti da izbore plasman u treće uzastopno finale i pokušaj da treći put zaredom osvoje titulu prvaka.

Nažalost, srpski vaterpolo je u sutuaciji da se bori za goli život, pa i ne čudi što se na Tašmajdanu okupilo tek nekoliko desetina gledalaca. Oni koji su došli imali su šta da vide.

Sjajne odbrane Denisa Šefika i Slobodana Sora, dvojice najiskusnijih, pa zašto ne reći i starije braće golobradim saigračima, efektne poteze, promašaje koje možemo da pripišemo neiskustvu i vanserijski potez Dušana Mandića - gol šraubom.

Za razliku od subotnjeg meča na Banjici kada je Zvezda potpuno kontrolisala ritam utakmice, sada su uloge zamenjene. Partizan je bio taj koji je od treće četvrtine zagospodario.

Zvezda je stalno vodila, imala je i dva gola više sredinom druge četvrtine, ali joj Partizan nije dozvolio da se mnogo "odlepi".

Od treće četvrtine, odnosno gola Strahinje Rašovića, kada je Zvezda povela 5:4, sve je išlo na vodenicu crno-belih.

Odlični Draško Gogov (na slici) je sa dva gola doneo preokret Partizanu i crno-beli do kraja meča nisu ispuštali vođstvo. Na kraju smo videli i potez utakmice, kada je Dušan Mandić, šraubom savladao fenomenalnog Denisa Šefika za 9:5.

Imala je Zvezda šansu da se vrati u meč, ali je vaterpoliste u crveno-belim kapicama uhvatila nervoza, što su crno-beli znali da iskoriste.

Oba trenera - Vladimir Vujasinović i Dejan Savić - imaće šta da kažu igračima svoje ekipe, posebno kada je reč o napadima sa igračem više. Partizan je imao 13 takvih situacija i dao je samo četiri gola, a učinak Zvezde je bio gotovo identičan - četiri gola iz 11 napada sa brojčanom prednošću.

Tri gola za Partizan dao je Draško Gogov, dva je postigao Dušan Mandić, a u Zvezdi je najefikasniji bio Strahinja Rašović sa tri gola.

Treći meč biće odigran 6. maja na bazenu na Banjici.

U revanšu drugog polufinala igraju Vojvodina i kragujevački Radnički (od 19 časova). Radnički je prvi meč dobio 9:4.

CEO TOK MEČA:

- PRVA ČETVRTINA - (2:2)

Zvezda ima prvi put igrača više u bazenu - i vođstvo od 1:0. Strelac je Veljko Tankosić. Lopta se izmigoljila iz ruku Slobodana Sora.

Odmah na drugoj strani izjednačenje - gol Dušana Mandića za 1:1.

Strašan udarac Strahinje Rašovića i gol za novo vođstvo 2:1.

Partizan stiže do novog izjednačenja, posle drugog igrača više - 2:2.

- DRUGA ČETVRTINA (2:2) -

Prvi igrač više za Partizan u drugoj četvrtini, ukupno treći na meču. Ali, opet nema gola. Prečka!

Potom, drugi igrač više za Zvezdu na ovoj utakmici. I gol, 3:2. Gol je dao Ivan Rackov.

Novi igrač više za Zvezdu i novi gol - 4:2, strelac je bio Aleksandar Njegovan. Zvezda prvi put ima dva gola više.

Na drugoj strani, igrač više za Partizan, i iz drugog pokušaja - gol, 4:3. Smanjio je Gavril Subotić.

Nakon što je Zvezda promašila u narednom napadu, Partizan je ponovo imao igrača više., ali ovog puta nema gola. Odbranio je Šefik.

Potom je Zvezda imala igrača više, ali je Soro fenomenalno reagovao i zaustavio udarac.

Posle propuštenog napada Partizana, Zvezda je imala napad sa igračem više. Ali, nema gola.

Šefik je velika sigurnost za tim Zvezde. Sve što je mogao - odbranio je.

Ali, ni on nije mogao sve. Partizan je stigao do izjednačenja dvadesetak sekundi pre kraja druge četvrtine. Gol iz kontre za 4:4 postigao je Đorđe Vučinić.

Zvezda je potom imala zicer, ali Soro je pokazao klasu.

- TREĆA ČEVTRTINA -(1:3)

Treći period igre otvorio je Strahinja Rašović svoijim novom golom - Zvezda vodi 5:4.

Partizan je potom propustio priliku za izjednačenje. Još jedan neiskorišćeni igrač više, slabo organizovan napad. Zatim još jedan igrač više za Partizan i ponovo nema gola. Velika boljka u igri Partizana je napad sa igračem više.

Revanširala se Zvezda, koja takođe nije iskoristila igrača više na drugoj strani.

Usledila je sjajna kontra Partizana i novo izjednačenje - 5:5. Drugi gol Draška Gogova.

Preokret Partizana i prvo vođstvo na meču 6:5! Ponovo sjajni Gogov.

Zvezda je potom imala šansu za izjednačenje, imala je igrača više, ali Soro brani. Partizan je mogao do +2, imao je igrača više. Dao je gol, ali je poništen zbog takozvanog pravila "dva metra". Ostalo je 6:5 za crno-bele. Zvezda potom nije iskoristila novi napad.

U narednom napadu, novi igrač više za Zvezdu. Ali, Soro sjajno brani.

Partizan je 20-ak sekundi pre kraja trećeg dela igre imao novog igrača više i Nemanja Vico daje gol za 7:5.

- ČETVRTA ČETVRTINA -(2:2)

Partizan je u poslednji deo meča ušao sa prednošću od dva gola - 7:5.

Zvezdin prvi napad u poslednjem delu meča je dugo trajao, ali je udarac Rackova odbranio Soro.

Partizan ima tri gola viška! Partizan vodi 8:5, posle novog igrača više. Gol je dao Ognjen Stojanović.

Probao je na drugoj strani Viktor Rašović, ali je njegov udarac izblokiran.

Partizan je, tačnije Veljko Tanasković, izborio faul na sredini bazena, krenuo je u kontru ka golu Šefika, jedan na jedan, ali je iskusni golman nadmudrio mladog vaterpolistu. Šefik je majstor za ove situacije.

Golmani su u ovom periodu u centru pažnje!

Zvezda je potom imala igrača više, praktično zicer, ali je Soro fantastično reagovao.

Dejan Savić je na tri minuta pre kraja pozvao tajm-aut, ali posle dogovora crveno-beli nisu uspeli da daju gol.

Probao je potom Dušan Mandić, lukavo, iz faula, ali Šefik ponovo brani.

Ali, potom efektan gol Dušana Mandića! Šraubom!!! Sjajan potez srpskog reprezentativca, ovo ni Šefik nije mogao da zaustavi. Partizan vodi 9:5.

Zvezda je imala potom novog igrača više, ali se Partizan odbranio.

Strahinja Rašović potom postiže svoj treći gol, za 6:9, ali ovo je samo da se ublaži poraz. Tačku na ovaj meč stavio je Radomir Drašković postigavši gol za 7:9.