Odbojkaši Zvezde ponovo prvaci!

Crveno-beli nisu dozvolili Partizanu drugi "brejk" i sa 3:1 u pobedama su odbranili titulu.

Odbojkaši Crvene zvezde prvaci su države četvrtu sezonu zaredom, a ukupno 11. put, po čemu su se izjednačili sa Partizanom i približili neprikosnovenoj Vojvodini, koja u riznici ima 13 šampionskih titula.

Partizan je bio pobednik regularnog dela sezone, u finale plej-ofa ušao je sa ukupnim skorom 23-0, ali je Zvezda prevagnula kada je bilo najpotrebnije.

Tim Dragana Kobiljskog dobio je prve dve utakmice kao gost u dvorani "Vizura", crno-beli su delimično uzvratili udarac u trećem meču, da bi Zvezda u četvrtoj utakmici ponovo bila bolja i konačno podigla pehar u dvorani na Banjici.

Zvezda - Partizan 3:1, po setovima 25:14, 22:25, 25:17, 27:25!

Daleko najviše uzbuđenja bilo je u poslednjem setu, u kome su gosti imali tri poena prednosti (18:21) i jednu set loptu (24:25), da bi crveno-beli uzeli tri uzastopna poena i tako dobili meč.

Pehar namenjen najboljem timu Srbije podigao je kapiten Maksim Buculjević, kome je Svetlana Smiljanić ispredsponzora lige, kompanije "Wiener Stadtische osiguranje", uručila i ček na 1,2 miliona dinara, namenjen šampionskom timu.