Het-trik Borca m:tel! (FOTO)

Rukometaši Borca m:tel treću godinu u nizu su šampioni Bosne i Hercegovine.

Het-trik Borca m:tel! (FOTO) Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Borac m:tel je u finalnoj seriji za prvaka BiH slavio 3:0 protiv Izviđača i dokazao da je bez premca u Bosni i Hercegovini.

U trećoj utakmici izabranici Igora Rađenovića slavili su pobjedu 34:30 (17:14).

Rukometaši Borca m:tel herojski su završili sezonu odbranom titule, ne toliko herojski zbog samog rezultata, već zbog načina na koji su do njega došli. Iako su od starta sezone (opravdano) smatrani za favorita, daleko od toga da se put do trofeja može nazvati laganim.

Igrači i stručni štab zajedno sa upravom borili su se i još uvijek bore sa nemogućim uslovima, dugovima, blokadama, neisplaćenim platama, na kraju čak i sa tim da odlučujuću utakmicu za titulu ne mogu da igraju u "svom" Boriku, ali su sve istrpili i smogli snage da u tri utakmice savladaju Izviđač.

Treća utakmica igrana u subotu u dvorani studentskog kampusa bila je upravo kao što su u taboru Borca najavljivali - ista kao prethodne dvije. Mnogo borbe protiv mlade i brze ekipe Izviđača, uz nekoliko padova u igri koji su doveli do rezultatske klackalice, ali ona je ipak prevagnula na stranu iskusnije ekipe Borca m:tel.

A da tako bude pobrinuli su se upravo oni najiskusniji, Mirko Mikić sa 11 i Ratko Nikolić sa osam golova predvodili su crveno-plave do nove titule, ali ogroman, možda i odlučujući doprinos dao je Stanko Abadžić koji je imao 21 odbranu.

Izvor: Goran Arbutina/ MONDO

U prvih 30 minuta Borac je pokazao da je kvalitetnija ekipa i svo vrijeme je vodio, ali dozvoljavao je protivniku da se vrati u egal kao što je bio slučaj u 19. minutu kada su gosti izjednačili na 11:11, što je bilo prvo izjednačenje poslije rezultata 3:3.

A onda su rukometaši Borca brzom serijom 3:0 došli do 14:11 i tu prednost od tri gola zadržali su do kraja prvog dijela - bilo je 17:14.

U nastavku Vujović je povisio na 18:14, ali umjesto da Borac poslije odbrane Abadžića ode na "plus 5" "skauti su uzvratili i prišli na 18:17, da bi u 37. minutu primorali trenera Borca da zove tajm-aut jer bilo je 19:19.

Poslije novog izjednačenja 21:21 u igru je ušao i kapiten Trivundža, a Borac je u narednim minutama stigao do 29:26, ali je onda stao i to su iskoristili gosti i došli do 29:29, što je bio "okidač" navijačima Borca da trgnu svoje ljubimce.

"Lešinari" su zapjevali  "Hoćemo pobjedu", podrška je stigla i od ostatka publike, a igrači su im uzvratili serijom 3:0 kojom su se konačno odlijepili i završili posao. Izviđaču nije pomoglo ni isključenje Đukića i posljednjih minut i po sa igračem, više nije bilo spasa za "skaute", a Borac je rutinski priveo utakmicu kraju za konačnih 34:30.

Borac je tako stigao do još jedne titule, treće u nizu, a pokušaće da odbrani i duplu krunu, protivnik u finalu Kupa BiH ponovo će biti Izviđač.

TOK MEČA.

Borac m:tel je poveo 1:0. Potom su gosti došli do 3:3. Borac m:tel je nakon odbrane Abadžića i dobrih minuta igre došao do 5:3, a u 10. minutu i do najveće prednosti večeras 7:4.

Borac je do te prednosti došao sa igračem manje kada su postigli dva gola.

Trenutno je 11:11. Prvo izjednačenje nakon 3:3 na startu.

Borac m.tel daje tri brza gola za samo minut i sada je 14:11. Igra se 21. minut.

Borac m:tel, koji ima podrško oko 500 navijača poslije prvog poluvremena vodi 17:14.

U domaćoj ekipi poslije prvog poluvremena najefikasniji Mikić i Nikolić sa po četiri gola, dok golman Abadžić ima devet odbrana.

Na drugoj strani Čutura i Mario Pavlak su postigli po tri gola, dok je golman Tolić sakupio šest odbrana.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Vujović pogađa za 18:14, a na drugoj strani uzvraća Izviđač i trenutno je 18:15.

Gosti prave seriju 3:0 i sada je 18:17.

IZJEDNAČENJE

U 37. minutu je 19:19 i trener domaćih zove tajm aut.

Borac m:tel ponovo vodi. Strijelac Mikić iz sedmerca.

Nakon gola Obradovića prednost domaćina 21:19.

Gosti se ne daju i sada je 21:21.

Kapiten Borca Srđan Trivundža prvi put na terenu.

Sjajni Mikić sedmim golom večeras dovodi Borac m.tel u vođstvo 22:21.

Još je 15 minuta do kraja.

Borac vodi 26:24.

Na 11 minuta do kraja i dalje dva gola prednosti za domaće 28:26.

Borac igra dobru odbranu i trener gostiju zove tajm aut.

Nakon sjajne odbrane Abadžića kontra Vujovića i Borac vodi 29:26.

Abadžić dominira. Poslije sedmerca odbranio i šut gostiju. Igra se 53. minut.

Izviđač se ne predaje. Izjednačenje 29:29. "Hoćemo pobjedu" skandiraju "Lešinari", kojih ima oko 200 večeras.

Mikić ponovo. Borac m:tel vodi 30:29.

Borac u 56. minutu nakon gola Đukića vodi 31:29.

Dva minuta do kraja. Mikić pogađa iz sedmerca za 32:29. Borac je nadomak titule.

34:30 KRAJ!