Banjalučani protutnjali kroz Slavonski Brod!

Autori mondo.ba Autori Nebojša Šatara

Vaterpolo veterani banjalučkog Incela "potopili" su domaću Marsoniju sa 20:8 u revijalnoj utakmici "Kupa grada Slavonskog Broda".

Banjalučani protutnjali kroz Slavonski Brod! Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Ovo je bila treća međusobna utakmica dva tima i treći trijumf veterana iz Banjaluke!

Banjalučani su od samog starta pokazali domaćim vaterpolistima da neće pobjedom uveličati turnir na kojem su učestovale ekipe iz Osijeka, Vinkovaca, Đakova i domaćeg Slavonskog Broda.

Iako su bili umorni od puta, banjalučki veterani su od samog starta nametnuli žestok ritam i već poslije prve četvrtine riješili pitanje pobjednika - 6:1.

U drugom periodu u slavonskom bazenu viđena je identična slika - Banjalučani su rešetali mrežu Marsonije (5:1), pa se na odmor otišlo rezultatom 11:2.

Treći kvartal je bio još efikasniji - čak sedam lopti je završilo iza leđa golmana domaćih vaterpolista (7:2), pa je u posljednjoj četvrtini priliku da osjeti utakmicu dobila i "rezervna" ekipa gostiju što je rezultiralo slavonskim spašavanjem časti (4:2).

Banjalučani su ovog puta ravnomjerno rasporedili golove, pošto su se po tri puta u listu strijelaca upisala čak petorica vaterpolista: Denis Đukanović, Danilo Stojisavljević, Bojan Guzina, Borjan Šobot i Zoran Fedešin.

Uprkos debaklu u bazenu, Marsonija je čast pokazala i u "petoj četvrtini", pa su momci ostali do ranih jutarnjih časova uživajući u pivu, kulenu i drugim slavonskim specijalitetima uz muziku tamošnjeg tamburaškog orkestra.