Mrak zaustavio Novaka, peti set u utorak!

Šampion se vratio sa ivice! Rezultatom 2:2 (6:7, 6:7, 6:1, 6:4) meč je završen za ponedeljak, nastavak - sledećeg dana.

Kevin Anderson je pokazao da sme, Novak Đoković da šampion nikad ne odustaje!

Južnoafrikanac je zapretio srpskom teniseru i u uvodna dva seta stekao prednost 2:0, slavivši oba puta u taj-brejku. Novak, ipak, nije bio napet, već potpuno fokusiran.

U trećem setu, stvari su počele da se postavljaju na svoje mesto. Đoković je furiozno, u samo sedam gemova, smanjio na 1:2 i u sumrak ušao u četvrti set, sa namerom da produži meč i na sutrašnji dan.

Anderson se trzao i borio, ali je plan najboljeg na svetu uspeo!

Osvojivši gem na servis protivnika, za 2:1, Srbin je stekao prednost koju je čuvao do finiša, odigranog u značajno mračnijim uslovima. Zadržio je taj "brejk" i ponovo mirno osvojio set, odvevši duel u peti set i naredni dan.

Posle četiri seta, rezultat je 6:7, 6:7, 6:1, 6:4!

Ko pobedi, igraće u četvrtfinalu Vimbldona protiv Marina Čilića.

ČETVRTI SET:

Ponovo je odlično počelo! Novak je u trećem gemu "brejknuo" Andersona i čvrstom igrom postavlja stvari na svoje mesto! Sada je 2:1 i Srbin servira!

Ogroman aplauz dobio je Đoković u nastavku seta i potom, posle tri sata borbe, izjednačio na 2:2!

TREĆI SET:

Odmah brejk! Novak vodi 2:0 posle osam minuta igre, pa nedugo potom i 3:0! Novak sada deluje mnogo prisebnije i bolje. Anderson smanjuje posle četvrt časa na 3:1.

Đoković je tri puta u karijeri preokretao sa 0:2 na 3:2.

Razbuđen, Nole je furioznom igrom mirno i brzo priveo treći set kraju. U šestom gemu je ponovo napravio brejk, pa na kraju rutinski priveo taj period kako je hteo - 6:1!

U uvodna dva seta, Anderson je pokazao da je zaista u odličnoj formi i da je spreman da se nosi i sa najboljim.

Čitav prvi set borbenog duela (njihovog šestog međusobnog) protekao je bez brejka. Osvajača su odlučlle nijanse i veća smirenost izazivača, Iskoristio je drugu set-loptu i rezultatom 7:6 stekao startnu prednost.

Nažalost, u drugom je viđen prvi brejk, ali ne na način na koji bismo voleli. Anderson ih je stekao dve u četvrtom gemu, pri rezultatu 15:40, pa iskoristio drugu i poveo 3:1. Novak je brzo ddgovorio ribrejkom, izjednačivši na 3:3 i set je potom takođe otišao u taj-brejk.

Ipak, ponovo je Anderson bio snalažljiviji, nošem očiglednom podrškom publike. Srbin jeste poveo 4:0, ali je njegov rival brzo reagovao i odličnim volej udarcem izjednačio na 5:5. Đoković, potom, jeste stekao set loptu, što takođe nije pokolebalo njegovog protivnika. I taj period završen je pobedom Južnoamerikanca 7:6.

Ko pobedi - igraće protiv Marina Čilića u četvrtfinalu.