ODBOJKA: Skavolini osvojio Kup CEV

Skavolini u finalu deklasirao Le Kane i osvojio Kup CEV uz nešto više neizvesnosti samo u trećem setu.

ODBOJKA: Skavolini osvojio Kup CEV Izvor: MONDO

Odbojkašice italijanskog Skavolinija osvojile su ovogodišnji trofej Kupa CEV, pošto su u finalu završnog turnira u Beogradu savladale francuski Le Kane sa 3:0, po setovima 25:15, 25:14, 26:24.

Kao što se i očekivalo, bez većih problema, Skavolini je došao do druge titule u Kupu CEV, koji je osvojio i 2006. godine.

Od 28 izdanja tog takmičenja, ovo je 21. trijumf italijanskih klubova. Šest puta su pobeđivali nemački klubovi, a jednom ruski.

Treće mesto osvojila je beogradska Crvena zvezda, koja je u "malom finalu" savladala ruski Samorodok rezultatom 3:2.

Za najboljeg igrača finalnog turnira proglašena je Vesna Jovanović, srednji bloker Le Kanea, a ona je dobila i nagradu namenjenu najboljem poenteru.

Najbolji napadač je Kristina First iz Skavolinija, najbolji bloker je tehničar Crvene zvezde Bojana Živković. Najbolji tehničar je Frančeska Fereti (Skavolini), najbolji primač je Estel Kerar (Le Kane), najbolji server Julijana Kisaleva (Samorodok) i najbolji libero Nina Rosić (Zvezda).

Finalna utakmica bila je lišena neizvesnosti, jer je Skavolini u potpunosti opravdao ulogu favorita i bez problema došao do maksimalne pobede nad francuskim predstavnikom.

Najzanimljiviji je bio poslednji set, u kojem su odbojkašice Le Kanea igrale požrtvovano u odbrani i uspevale da se održe na minimalnom zaostatku. Izjednačile su na 24:24, ali prevagnula je ipak želja odbojkašica Skavolinija da meč završe u tri seta.