"Šetnja" odbojkašica do četvrtfinala EP!

Reprezentacija Srbije sa drugom postavom stigla do treće "maksimalne" pobede i prvog mesta u grupi. Na redu Belgija ili Češka.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije na impresivan način se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Belgiji i Holandiji.

Izabranice Zorana Terzića osvojile su prvo mesto u D grupi u Ajndhovenu, pobedivši Rumuniju rezultatom 3:0 (25:20, 25:14, 25:15), za 78 minuta igre.

To je posle mečeva protiv Nemačke i Češke bila treća pobeda "plavih" na EP izražena maksimalnim rezultatom. Od devet dobijenih setova, samo u dva su dozvolile rivalkama da pređu granicu 20 osvojenih poena.

Tako je bilo i u ponedeljak protiv Rumunki, iako je Terzić odmarao igračice koje su dale najveći doprinos u prva dva kola, pa su glavnu reč vodile Ana Bjelica, Tijana Malešević, Bojana Živković, Bjanka Buša...

Rumunija je iznenadila na početku utakmice, kada je rezultat bio 0:8, ali je naša selekcija preokrenula na 16:14, 20:16 i posle dobijenog prvog seta dominirala i u nastavku.

Četvrtfinale je na programu u četvrtak, a srpske odbojkašice saznaće ime protivnika dan ranije.

Biće to bolji iz duela B2-D3, Belgija ili Češka.

Direktan plasman među osam najboljih, kao pobednici grupa, obezbedile su još Holandija, Turska i Rusija.